مقالات کاربردی

پنجره های دوجداره آکاردئونی

 

درب و پنجره دوجداره آکاردئونی

این نوع پنجره­ها چنین قابلیتی را دارند که دو فضا را از یکدیگر جدا کنند مانند بالکن ، حیاط و... و در مواقع لزوم می­توان این فضاهارا به یکدیگر متصل کرد ، این نوع پنجره­ها معمولا در مکان­هایی با عرض بسیار زیاد استفاده می­شوند و می­توان در مواقع لزوم کل پنجره و قسمت­های میانی اعم از پروفیل بازشو و یراق آلات و شیشه دوجداره را به سمت کناره­ها هدایت کرد . گاهی اوقات می­خواهیم بطورموقت دیوار بین سالن پذیرایی ، نشیمن ، آشپزخانه و یا اتاق خواب را از بین ببریم و این محیط هارا با هم یکی کنیم که انتخاب پنجره آکاردئونی در چنین مواقعی بهترین انتخاب می باشد و باعث گسترده و وسیع تر شدن محیط می شود که در نتیجه با کمترین هزینه می توان تغییر چشمگیری در فضاهای کوچک ایجاد کرد . استفاده از این نوع پنجره ها در بالکن این قابلیت را بوجود می آورد تا در تمام فصول سال از منظره و فضای بالکن استفاده ، و در فصل زمستان می توان فضای داخلی را ایزوله نمود . پنجره های آکاردئونی در ویلاهایی که معماری  خاصی دارند بسیار مناسب است و نمای ساختمان را بسیار زیبا جلوه می دهد در این مدل حرکت لنگه ها توسط غلتک ها و ریل هایی که به صورت افقی در بالا و پایین درب و پنجره نصب می گردند انجام می شود . پنجره دوجداره آکاردئونی مانند دیواری عایق است که در هرلحظه امکان جابجایی و کناررفتن را دارد و در این نوع پنجره ها می توان دقیقا به اندازه مورد نظر، پنجره را باز یا بسته نگه داشت .
درصورت باز شدن کامل این نوع پنجره ها ، دست و پاگیر نخواهند بود و هیچ نمایی از پنجره را اشغال نمی کنند و در صورت نیمه باز بودن نیز حداقل فضای ممکن را از سمت داخل اشغال می کند و در مکان هایی که احتیاج است به صورت موقت ارتباط آن ها با هم قطع شود استفاده می شود .

یراق آلات درب و پنجره های آکاردئونی بدلیل کیفیت بالا و پیچیدگی قطعات و نصب از قیمت بالاتری برخوردار هستند این نوع پنجره ها میبایست با نظر کارفرما و مشاوره کارشناس اندازه گیری نهایی شود و به شرایط مکانی که قرار است پنجره در آن قرار بگیرد دقت کافی داشت بنابراین در انتخاب صحیح شرکت تولیدکننده آن بایستی دقت کرد چرا که عدم مونتاژ صحیح یراق آلات و پروفیل غیرمنطبق و نصب نادرست پنجره آکاردئونی ، کارایی آن را مختل خواهد نمود .
طراحی و تقسیم بندی لنگه ها در پنجره دوجداره آکاردئونی با توجه به ارتفاع و عرض متفاوت است و باید متناسب با فضای مربوطه در نظر گرفته شود . در نصب پنجره دوجداره آکاردئونی باید از استاندارد ابعادی (عرض ، ارتفاع ) و تقسیم بندی لنگه ها و قطعات مورد استفاده در این محصول آگاهی داشت و می توانید از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه به دفتر گلدن وین کاشان از مشاوره رایگان در این زمینه بهره مند شوید . این استانداردها شامل حداکثر وزن بازشو، حداکثر طول ریل آکاردئونی ، میزان ارتفاع بازشو، میزان عرض بازشو و... می باشد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید